Başkonsolosun Mesajı

Türk Toplumunun Sayın Mensupları ve Fransız Dostlarımız,

Göreve başladığım 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren Fransa’nın kuzey batısında yerleşik Türk toplumuna katılmaktan onur duyuyorum.

Başkonsolosluğumuz Pays de la Loire ve Bretagne bölgelerinin tamamı ile Normandie (Calvados, Manche, Orne),
Centre-Val de Loire (Indre, Indre et Loire) ve Nouvelles-Aquitaine (Deux Sevres, Vienne) bölgelerinde yer alan 16 Departmanda yaşayan
60 bin vatandaşımıza en etkin ve hızlı konsolosluk hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Bu işlemler için randevu alınmasını sağlayan e-konsolosluk sitesinin verimli şekilde kullanılması büyük yarar sağlamıştır.

Facebook sayfamızın takip edilmesi birçok konuda çeşitli faaliyetlerden haberdar olunmasına yardım edebilecektir.

Başkonsolosluğumuzla vatandaşlarımız arasında yakın işbirliği ve iletişimin, yerel makamlarla iyi ilişkilerin sürdürülmesini önemli buluyorum.

Türkiye ile Fransa arasında kültürel bir köprü niteliği bulunan Fransa’daki Türk toplumunu büyük bir aile olarak görüyorum. Dayanışmamız bizleri güçlendirecektir. Böylece bölgemizde her alanda katkıda bulunmamız ve Türk-Fransız dostluğunun daha da pekiştirilmesi sağlanabilecektir.

Görevime başlarken başta Dernek Başkanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bizlere, her türlü desteği vermeye devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle
Nisan 2014’te Başkonsolosluğumuzu açan Büyükelçi Sayın Korkut Tufan’a, görevi devraldığım Başkonsolos Sayın İshak Ebrar Çubukçu’ya ve emeği geçen tüm görevlilere teşekkür ederim.

Başkonsolosluğumuz görevlileriyle birlikte içten saygılarımız ve en iyi dileklerimizle,

Aslı Oral


Atatürk

Pazartesi - Cuma

09:00 - 17:00

1- Başkonsolosluğumuz, Nant Adliye Sarayının hemen yanında yer almakta olup, GPS'de adresin bulunmaması halinde, Petite Hollande park yerine araçların park edilmesi makul bir seçenektir.) 2- Bütün konsolosluk işlemleri randevu ile yapılmakta olup, randevuların www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınması şarttır.
1.1.2021 Yeni Yıl Tatili
5.4.2021 Fransa'da Dini Tatil (Paskalya)
13.5.2021 Fransa'da Dini Tatil (Ascension) - Aynı zamanda Ramazan Bayramı 1. Günü
24.5.2021 Fransa'da Dini Tatil (Pentecôte)
14.7.2021 Fransa Milli Bayramı
20.7.2021 Kurban Bayramının 1. Gün
29.10.2021 Cumhuriyet Bayramımız
1.11.2021 Fransa'da Dini Tatil (Toussaint)
11.11.2021 1. Dünya Savaşı'nın Sona Ermesinin yıldönümü